Wzór Pełnomocnictwa
OGÓLNE WARUNKI UMOWY
Ogólne Warunki Umowy.pdf
Umowa obejmuje dochodzenie roszczeń zleceniodawcy w zakresie: postępowania polubownego, przedsądowego, sądowego, przedegzekucyjnego i postępowania wspomagającego skuteczność egzekucji.
§ I. POSTĘPOWANIE POLUBOWNE PRZEDSĄDOWE I SĄDOWE
|
- Zleceniodawca przekazuje Zleceniobiorcy wszelkie dane dłużnika i dokumenty dotyczące dochodzonego roszczenia, oraz udziela Zleceniobiorcy pełnomocnictwa do podejmowania działań w jego imieniu.
- Zleceniobiorca zgodnie z przepisami kc i kpc wzywa dłużnika do dobrowolnego spełnienia świadczenia.
- Zleceniobiorca podejmuje z dłużnikiem negocjacje w sprawie ustalenia sposobu oraz terminu spłacenia świadczenia.
- Zleceniobiorca w porozumieniu ze Zleceniodawcą zawiera ugodę pozasądową i nadzoruje wypełnienie jej postanowień przez dłużnika ( w szczególności nadzoruje terminowość spłat w przypadku ratalnego spełnienia świadczenia), ugoda ta może mieć formę pisemną lub ustną.
- Zleceniobiorca na polecenie Zleceniodawcy jeśli taką wyrazi on wolę przygotowuje dokumenty i skieruje sprawę do Sądu lub sprawa będzie prowadzona w trybie polubownym, bez kierowania do Sądu – wg woli Zleceniodawcy.
- Zleceniodawca ma prawo we własnym zakresie skierować sprawę do Sądu, w takim przypadku ma obowiązek informować Zleceniobiorcę o postępach sprawy w Sądzie.
- Umowa w zakresie dochodzenia roszczeń może zostać wymówiona pisemnie z zachowaniem 60 dniowego okresu wypowiedzenia, jeśli prowadzone działania nie przyniosły żadnych efektów finansowych, wymówienie powinno mieć formę pisemną.
|
§ II. POSTĘPOWANIE PRZEDEGZUKUCYJNE, WSPOMAGAJĄCE EGZEKUCJĘ
|
- Zleceniodawca przekazuje Zleceniobiorcy wszelkie dane dłużnika i dokumenty dotyczące zasądzonego świadczenia oraz udziela Zleceniobiorcy pełnomocnictwa do podejmowania działań w jego imieniu.
- Zleceniobiorca podejmuje z dłużnikiem negocjacje w sprawie ustalenia sposobu oraz terminu spłacenia zasądzonego orzeczeniem sądowym świadczenia.
- Zleceniobiorca w porozumieniu ze Zleceniodawcą ustala z dłużnikiem terminy spełnienia świadczenia i nadzoruje terminowość spłaty ustalonych rat.
|
Postępowanie wspomagające egzekucję może być wymówione pisemnie przez Zleceniodawcę po 60 dniach od daty zlecenia danej sprawy, jeżeli prowadzone działania nie przyniosły żadnych efektów finansowych, wymówienie powinno mieć formę pisemną.
§ III. OBOWIĄZKI ZLECENIOBIORCY
Poza obowiązkami wymienionymi w § I i § II niniejszej umowy Zleceniobiorca obowiązany jest do:
|
- pisemnego potwierdzania przyjęcia zlecenia,
- przekazania na konto podane przez Zleceniodawcę w terminie 5 dni kwot wpłaconych przez dłużnika na konto Zleceniobiorcy, Zleceniobiorca na prawo do potrącaniu należnej prowizji.
|
§ IV. OBOWIĄZKI ZLECENIODAWCY
Poza obowiązkami wymienionymi w § I i § II niniejszej umowy Zleceniodawca jest obowiązany do:
|
- wyznaczenia osoby kontaktowej ze Zleceniobiorcą,
- przekazywania Zleceniobiorcy informacji o spłatach zadłużenia przez dłużnika oraz prowadzonych z nim bezpośrednich pertraktacjach, oraz przekazania wszystkich istotnych dla prowadzenia sprawy informacji,
- upoważnienia Zleceniobiorcy do pośredniczenia w przekazywaniu należności wyegzekwowanych od dłużników.
|
§ V. WYNAGRODZENIA UMOWNE
|
- Zleceniodawca zobowiązany jest wypłacić na rzecz Zleceniobiorcy prowizję od każdej odzyskanej sumy niezależnie od formy rozliczenia się z dłużnikiem (kompensaty, zwrotu towaru, itp.) + podatek VAT.
- Prowizja wynosi 15% + podatek VAT od kwot skutecznie odzyskanych od dłużnika lub jest ustalana w formie negocjacji i jej wysokość jest zapisywana indywidualnie na pierwszej stronie umowy.
|
W przypadku gdy Zleceniodawca otrzymuje część wierzytelności, Zleceniobiorca obciąża Zleceniodawcę na podstawie stosownej faktury VAT kwotą wynikającą z ustalonej prowizji.
Od dnia złożenia zlecenia każda odzyskana kwota jest traktowana jako efekt pracy Zleceniobiorcy.
§ VI. POSTANOWIENIA OGÓLNE
|
- Wszelkie dane i informacje dotyczące wykonania niniejszej umowy są tajne i strony zobowiązują się do zachowania tajemnicy również po zakończeniu umowy.
- Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą nastąpić jedynie w formie pisemnej pod rygorem nieważności
- W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową będą zastosowane przepisy Kodeksu Cywilnego.
- Sprawy sporne mogące wyniknąć ze stosowania niniejszej umowy strony poddają pod rozstrzygnięcie Sądu właściwego miejscowo dla Zleceniobiorcy.
|